e Drejta Zakonore Shqiptare
Analizė e kreut tė njizet’e dytė, “Vrasa” i “Kanunit Maleve“ PDF Print E-mail
E Drejta Zakonore Shqiptare
Written by jozef martini   
Saturday, 27 September 2008

Analizė e kreut tė njizet’e dytė, “Vrasa” i “Kanunit Maleve“

Mėrgim Korēa

Read more...
 
Analiza dhe hipoteza origjinale pėr strukturėn etike tė sė drejtės zakonore tė popullit tonė PDF Print E-mail
E Drejta Zakonore Shqiptare
Written by jozef martini   
Friday, 19 September 2008

Analiza dhe hipoteza origjinale për strukturën etike të së drejtës zakonore të popullit tonë

Anton Çefa

Read more...
 
Burrėria si mishėrim i tipareve mė pozitive tė personalitetit tė shqiptarit PDF Print E-mail
E Drejta Zakonore Shqiptare
Written by jozef martini   
Friday, 12 September 2008

Burrėria si mishėrim i tipareve mė pozitive tė personalitetit tė shqiptarit

Anton Ēefa

Read more...
 
Mendime paraprake dhe tė pėrgjithshme mbi Kanunin e quejtun tė Lekė Dukagjinit PDF Print E-mail
E Drejta Zakonore Shqiptare
Written by jozef martini   
Saturday, 06 September 2008

Mendime paraprake dhe tė pėrgjithshme mbi Kanunin e quejtun tė Lekė Dukagjinit

A. Zef Valentini S.J.

Read more...
 
E Drejta e Kanunit Shqiptar dhe e Drejta Romake PDF Print E-mail
E Drejta Zakonore Shqiptare
Written by jozef martini   
Friday, 05 September 2008

E Drejta e Kanunit Shqiptar dhe e Drejta Romake

Ernest Koliqi

Read more...